چت‌روم کرم‌های کامپیوتر

برای تبادل نظر، به اشتراک‌گذاری چیزای جالبی که پیدا می‌کنیم، گاهی هم پشتیبانی هم‌دیگه توی استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف، بازی و برنامه‌نویسی سه چت‌روم عمومی داریم. این چت‌روم‌ها گروه‌های تلگرامی و اتاق‌های ماتریکسی هستند که به هم پل شده‌اند و پیام‌های هر طرف به طرف دیگر می‌رود. این چت‌روم‌ها چه روی ماتریکس و چه روی تلگرام کاملا عمومی هستند به این معنی که هرکس می‌تونه ملحق شود و هرکس صرفنظر از اینکه عضو هست یا نه پیام‌ها را بخواند. البته برای ارسال پیام عضویت لازم است. از لحاظ تاریخی فقط یک چت‌روم کاملا خصوصی روی یک سرور ماتریکس که روی نانو‌پای فاروق میزبانی می‌شد وجود داشته.

چت‌روم‌ها

چت‌روم بازی و گیمینگ

این چت‌روم برای این ایجاد شده که در مورد بازی‌های ویدئویی صحبت کنیم یا باهم قرار بازی آنلاین بگذاریم. از لحاظ فعالیت، بعد از چت‌روم اصلی این چت‌روم بیشترین فعالیت را دارد.

https://t.me/pcworms_games
-games:mozilla.org

چت‌روم هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

این چت‌روم مخصوص بحث‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است. از لحاظ فعالیت کمترین فعالیت را دارد.

https://t.me/academic_ai
-fa:mozilla.org

چت‌روم اصلی

موضوعاتی که در دو چت‌روم دیگر آف‌تاپیک محسوب می‌شوند به این چت‌روم تعلق دارند. سخت‌گیری خاصی در مورد موضوع این چت‌روم وجود ندارد. از بحث راجب دانشگاه و مدرسه و کنکور گرفته تا بحث‌های مربوط به برنامه‌نویسی. ولی با توجه به پیش‌زمینه اکثر اعضا، معمولا بحث‌ها راجب موارد مرتبط با کامپیوتر و تکنولوژی است. از لحاظ فعالیت این چت‌روم بیشترین فعالیت را دارد.

https://t.me/pcworms
:mozilla.org

قوانین

قوانین چت‌روم‌ها یکی هستند. ولی هیچ‌وقت قانون مشخصی نداشته‌ایم چرا که اعضا رفتار نامناسبی نداشته‌اند. این موارد را از اعضا انتظار داریم:

  1. طبیعتا انتظار می‌رود که چت‌ها را به زبان و الفبای فارسی انجام دهید. اگر نمی‌توانید از الفبای فارسی استفاده کنید فینگلیش بنویسید. البته در مواقع نادری زمانی که یک غیر ایرانی وارد چت‌روم می‌شود طبیعتا با آن شخص باید انگلیسی چت کنید.
  2. توهین به اشخاص هم ممنوع است چه این اشخاص در چت‌روم باشند چه نباشند. اگر از رفتار کسی ناراضی هستید و آن را نادرست می‌دانید می‌توانید این موضوع را بدون توهین بیان کنید.
  3. فراموش نکنید که چت‌روم‌ها کاملا عمومی هستند پس حرفی نزنید که گونی برایتان حلال گردد!
  4. از بحث آف‌تاپیک به استثنای چت‌روم اصلی دوری کنید.
  5. از بیان موارد غیراخلاقی و مسائل جنسی دوری کنید.
  6. اسپم ممنوع!
  7. اگر با یکی از این قوانین موافق نیستید یا فکر می‌کنید چیزی در بین قوانین کم است، در گروه اصلی اعلام کنید و مدیر‌ها را پینگ(ping/mention/@) کنید.