چت‌روم‌ها

اشتراک‌گذاری

برای تبادل نظر، به اشتراک‌گذاری چیزای جالبی که پیدا می‌کنیم، گاهی هم پشتیبانی هم‌دیگه توی استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف، بازی و برنامه‌نویسی دو چت‌روم عمومی داریم. این چت‌روم‌ها گروه‌های تلگرامی و اتاق‌های ماتریکسی هستند که به هم پل شده‌اند و پیام‌های هر طرف به طرف دیگر می‌رود. این چت‌روم‌ها چه روی ماتریکس و چه روی تلگرام کاملا عمومی هستند به این معنی که هرکس می‌تواند ملحق شود و هرکس صرفنظر از اینکه عضو هست یا نه، می‌تواند پیام‌ها را بخواند. البته برای ارسال پیام عضویت لازم است. از لحاظ تاریخی فقط یک چت‌روم کاملا خصوصی روی یک سرور ماتریکس که روی نانو‌پای فاروق میزبانی می‌شد وجود داشته.

چت‌روم‌ها

چت‌روم اصلی

موضوعاتی که درمورد برنامه‌نویسی، هوش‌مصنوعی، شبکه، سیستم‌عامل(معمولا لینوکس)، گاها سخت‌‌افزار و الکترونیک و هر مسئله‌ای که مربوط به کامپیوتر باشد در روم اصلی گفته میشود.

چت‌روم بحث آزاد

مطالبی که عموما ارتباطی با رایانه ندارند (یا ربط کمی دارند) اینجا در میان گذاشته میشوند. مطالبی مثل بازی و سرگرمی بحث های عمومی جک و چیزای این طوری!

قوانین

قوانین چت‌روم‌ها یکی هستند. ولی هیچ‌وقت قانون مشخصی نداشته‌ایم چرا که اعضا رفتار نامناسبی نداشته‌اند. این موارد را از اعضا انتظار داریم:

  1. طبیعتا انتظار می‌رود که چت‌ها را به زبان و الفبای فارسی انجام دهید. اگر نمی‌توانید از الفبای فارسی استفاده کنید فینگلیش بنویسید. البته در مواقع نادری زمانی که یک غیر ایرانی وارد چت‌روم می‌شود طبیعتا با آن شخص باید انگلیسی چت کنید.
  2. توهین به اشخاص هم ممنوع است چه این اشخاص در چت‌روم باشند چه نباشند. اگر از رفتار کسی ناراضی هستید و آن را نادرست می‌دانید می‌توانید این موضوع را بدون توهین بیان کنید.
  3. فراموش نکنید که چت‌روم‌ها کاملا عمومی هستند پس حرفی نزنید که گونی برایتان حلال گردد!
  4. از بحث آف‌تاپیک به استثنای چت‌روم اصلی دوری کنید.
  5. از بیان موارد غیراخلاقی و مسائل جنسی دوری کنید.
  6. اسپم ممنوع!
  7. اگر با یکی از این قوانین موافق نیستید یا فکر می‌کنید چیزی در بین قوانین کم است، در گروه اصلی اعلام کنید و یکی از اعضای شورا را پینگ کنید. در گروه برای دریافت یک فهرست بپرسید.

اشتراک‌گذاری